Chropynska sú ľudia – Martin

V tomto blogu vám budeme každý mesiac prinášať rozhovor s jedným členom tímu Chropynska. Priblížime vám príbehy, v ktorých hlavnú úlohu budú hrať naši zamestnanci. Títo ľudia sa budú odlišovať pracovnou pozíciou, rokmi strávenými vo firme, skúsenosťami alebo vekom. Každý z príbehov bude niečím jedinečný, avšak jedno budú mať spoločné. Spolu vytvárajú ten náš spoločný, príbeh Chropynska.

Martin – Projektový manažér

Vyštudoval si strednú elektrotechnickú školu a si vyštudovaný inžinier v obore strojárstvo. Čím ti učarovalo štúdium techniky ?

Vždy som zaujímal o techniku a pre to som sa rozhodol ísť na strednú odbornú školu elektrotechnického zamerania, konkrétne na SPŠ Jozefa Murgaša v Banskej Bystrici. Vo vysokoškolskom štúdiu som pokračoval na Strojníckej fakulte na univerzite v Žiline. Oslovila ma zaujímavosť a využiteľnosť technického vzdelania a uplatnenie v praxi.

20220711 133559 kopia | Slavia Production Systems a.s.

Môžeš nám opísať, ako si sa dozvedel o Chropynska a ako si spomínaš na začiatky vo firme ?

Po úspešnom dokončení štúdia na vysokej škole som si začal hľadať zamestnanie. V lokálnych novinách som uvidel inzerát z Chropynska. Išiel som na pohovor, kde som zistil, že tam pracujú moji 3 kamaráti a bývalí spolužiaci. Do spoločnosti som nastúpil v roku 2014 na pozíciu konštruktér.

Popíš nám tvoj kariérny postup v Chropynska Slovakia.

Začínal som ako konštruktér junior. Po 2 rokoch som sa prepracoval na pozíciu konštruktér senior. Táto pozícia so sebou priniesla väčšiu zodpovednosť, vedenie tímu konštruktérov a prácu na väčších projektoch. Na tejto pozícii som zotrval 4 roky a od roku 2020 pracujem ako projektový manažér.

Čo je tvojou úlohou v aktuálnej pozícii ?

Vedenie projektu od začiatku po odovzdanie zákazníkovi. To zahŕňa prvotný kontakt so zákazníkom, vypracovanie cenových ponúk a spoluprácu s mojimi kolegami z konštrukcie na návrhoch, programovaní linky a robotov, s kolegami z výroby až po našich stavby vedúcich, ktorí budú zabezpečovať inštaláciu priamo u zákazníka.

S akými výzvami sa stretávaš pri práci ?

Každý projekt je niečím špecifický a iný. Niekedy sú to náročné požiadavky zákazníkov, alebo implementácia nových systémov a postupov. Samozrejme v poslednom období aj dodacie lehoty nakupovaných dielov a materiálov. Moja práca si často vyžaduje cestovanie v rámci Európy, čo je niekedy ťažké spojiť s rodinným životom.

Ako sa zmenila Chropynska od tvojho nástupu ?

Celá spoločnosť vyrástla počtom ľudí aj veľkosťou projektov. Oddelenie konštrukcie, kde som začínal sa z 15 konštruktérov zmenilo na oddelenie inžinieringu s tímom viac ako 50 ľudí. Náš tím pozostáva z konštruktérov, elektro projektantov, robotikov, programátorov, projektových manažérov a stavby vedúcich. Chropynska sa posunula od malých projektov jednoduchých zváracích prípravkov na komplexné automatizované zváracie linky. Pracujeme na omnoho väčších projektoch ako pred niekoľkými rokmi.

Ako hodnotíš pracovné prostredie a kolektív v ktorom pracuješ ?

Oceňujem, že pracujem v mladom a dynamickom kolektíve. Ako projektový manažér často spolupracujem s kolegami z výroby, ktorí sú vždy ochotní pomôcť. S niektorými sa poznám od mojich začiatkov junior konštruktéra. Spoločnosť pravidelne organizuje športové dni, kde sú pozvaní všetci zamestnanci s rodinami. Je to dobrý spôsob, ako si oddýchnuť a prehĺbiť vzťahy s kolegami mimo pracoviska.

Kde vidíš spoločnosť Chropynska o 5 rokov ?

Verím, že budeme aj naďalej napredovať a budeme schopní realizovať väčšie projekty a staneme sa jedným z najlepších dodávateľov automatizovanými liniek v Európe.

Čo by si odkázal mladým ľuďom, ktorí uvažujú nad prácou v strojárstve prípadne nad štúdiom odborných škôl ?

Choďte do toho ! Je to zaujímavá práca a dopyt po absolventoch stále rastie. Perspektíva zamestnania a uplatnenie v praxi je extrémne vysoké.