Skúsené a odborné vedenie

Vedenie spoločnosti Chropynska Slovakia a. s. využíva svoje skúsenosti a odborné znalosti pri presadzovaní záujmov zákazníkov a zamestnancov. Riaditelia a manažéri spoločnosti tvoria základ zodpovedného podnikového riadenia.

Spoznajte vedenie spoločnosti
Navrh bez nazvu | Slavia Production Systems a.s.
  • Ing. Michal Kucej
  • Generálny riaditeľ

Ing. Michal Kucej sa narodil vo Zvolene v roku 1978.

V roku 2001 ukončil štúdium na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave, konkrétne na Materiálovo-technologickej fakulte v Trnave v obore Technológie strojárskej výroby so špecializáciou na zváranie.

Hneď po štúdiu v roku 2001 nastúpil do Chropynska Slovakia a. s. ( pôvodný názov PPS TSN s.r.o. ), kde pôsobí dodnes. Začínal ako programátor NC strojov na CAD/CAM oddelení, ktoré od roku 2006 aj aktívne viedol. V roku 2008 sa posunul na vedúceho oddelenia konštrukcie náradia, kde pôsobil do roku 2011, kedy sa dostal do exekutívnej funkcie ako Viceprezident so zodpovednosťou za oddelenie predaja, konštrukcie a výroby.
Viedol projekty na kľúč pre ( Škodu, Mladá Boleslav ) zástavba podvozku pre Škodu Fabia a Rapid Spaceback v spolupráci s Chropyňskou strojírnou v roku 2012 a tiež rozsiahly projekt pre BMW na zváranie náprav M3 a 35up 4WD v roku 2013. Od začiatku roka 2013 pôsobí ako Riaditeľ divízie Engineering v Chropynska Slovakia a. s.

Aktívne komunikuje v anglickom a nemeckom jazyku, ktoré využíva pri komunikácii s našimi zákazníkmi. Medzi hlavné úlohy Ing. Michala Kuceja patrí vedenie tímu divízie engineering, do ktorého patrí konštrukcia, plánovanie, robotika a automatizácia, ako aj rozvoj obchodnej a marketingovej stratégie. Rast svojho tímu zakladá na mladých absolventoch odborných škôl s dôrazom na kreatívne a kritické myslenie, a na vynikajúcich technických a odborných znalostiach.

 

1 | Slavia Production Systems a.s.
  • Ing. Rastislav Ridzoň
  • Riaditeľ divízie Výroba

Ing. Rastislav Ridzoň sa narodil v Banskej Bystrici v roku 1975.

Vysokú školu ukončil v roku 1999 na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave na Strojníckej fakulte. Už počas štúdia na univerzite začal pracovať ako programátor v spoločnosti Gratex  International.

Jeho kariéra po ukončení štúdia na vysokej škole začala nástupom do spoločnosti Chropynska Slovakia a. s. ( pôvodný názov PPS TSN s.r.o. ), kde pôsobil prvé roky ako konštruktér strojov a zariadení, následne ako projektový vedúci a neskôr v roku 2010 – 2012 na pozícií  technického riaditeľa. V roku 2012 po vstupe Chropyňskej strojírny a.s. ho nové vedenie nominovalo na riadenie projektu novej zváracej linky v závode (VW Group v Nižnom Novgorode, Rusko).  Na uvedenej pozícií pracoval do roku 2014. V tom istom roku nastúpil do spoločnosti  Valiant  TMS Olomouc, kde pôsobil na pozícií vedúci výroby a montáže. Venoval sa taktiež  novým príležitostiam v oblasti kooperácií a nákupu. V roku 2018  sa  vrátil do spoločnosti Chropynska Slovakia a. s., kde pôsobí na pozícií Riaditeľ divízie Výroba.

Aktívne komunikuje v anglickom jazyku, ktorý využíva pri komunikácii s našimi obchodnými partnermi. V jeho práci plne využíva získané know-how a má rád neustále nové výzvy.  Záleží mu na budovaní spokojnosti existujúcich  zákazníkov a rád nadväzuje dlhodobé spolupráce s novými zákazníkmi.

2 | Slavia Production Systems a.s.
  • Ing. Juraj Čapek, PhD.
  • Riaditeľ v E-mobility Business Unit Trenčín

Ing. Juraj Čapek, PhD. ,  sa narodil v Trenčíne v roku 1975.

V roku 1998 ukončil štúdium na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave, konkrétne na Strojníckej  fakulte v Bratislave v obore Aplikovaná mechanika.

Po štúdiu v roku 1999 nastúpil do spoločnosti KUKA Enco Werkzeugbau s.r.o., kde začínal na pozícií CAD konštruktér, v roku 2000 odišiel do materskej spoločnosti KUKA Systems (Augsburg, Nemecko) na oddelenie virtuálnych simulácií, kde bol zodpovedný za simulácie automatizovaných liniek na projektoch pre veľkých hráčov OEMs. Od roku 2008 prešiel na riadenie projektov pre OEMs, kde bol zodpovedný za riadenie projektov spoločnosti KUKA Systems pre automobilku ŠKODA Auto.

V roku 2011 začal pracovať pre spoločnosť Matador Group a.s., kde zakladal a rozbiehal novú divíziu priemyselnej automatizácie v skupine, na pozícií riaditeľa divízie. Po piatich úspešných rokoch budovania divízie a realizácií veľkého množstva projektov pre svetové automobilky, v roku 2016 transformoval divíziu Priemyselnej automatizácie do samostatnej spoločnosti Matador Automation s.r.o., kde pôsobil do roku 2023 na pozícií CEO. Pod jeho vedením sa spoločnosť stala rešpektovaným hráčom na poli priemyselnej automatizácie pre svetových výrobcov automobilov. Realizované projekty sa pohybovali v rozmedzí 20-40 miliónov eur. Interný team spoločnosti tvorilo viac ako 200 zamestnancov.

V januára 2024 nastúpil do spoločnosti Chropynska Slovakia a. s., čím sa stal súčasťou CHROPYNSKA Group. Vo svojej pozícii je zodpovedný za vybudovanie novej Bussines Unit E-mobilty Trenčín. Táto nová divízia sa strategicky zaoberá automatizáciou výroby bateriek a rôznych komponentov pre prudko rastúci svetový trh E-mobilty v automobilkách.

Aktívne komunikuje v nemeckom a anglickom jazyku, ktoré využíva pri každodenných technických a komerčných jednaniach s našimi zákazníkmi. Pri budovaní zverenej divízie kladie obrovský dôraz na inovácie, flexibilitu, tvorbu jasných a silných procesov v informačných systémoch. Taktiež sa zameriava na úplnú digitalizáciu spoločnosti s dôrazom na udržateľnosť všetkých procesov voči životnému prostrediu a dlhodobých vzťahov s našimi zákazníkmi.

3 | Slavia Production Systems a.s.
  • Ing. Matej Kretík
  • Obchodný riaditeľ v E-mobility Business Unit Trenčín

Ing. Matej Kretík sa narodil v Trenčíne v roku 1989.

V roku 2014 ukončil štúdium na Ekonomickej Univerzite v Bratislave, so špecializáciou na Medzinárodný Obchod. Neskôr absolvoval viaceré nadstavbové študijné programy so zameraním na Obchod a Cudzie jazyky na zahraničných univerzitách.

Už počas štúdia pracoval ako Projektový a Obchodný manažér pre medzinárodne pôsobiacu spoločnosť v oblasti stavebníctva. Na tejto pozícii pôsobil do roku 2019, kde aktívne viedol projekty na kľúč v rôznych krajinách Európy.

Od začiatku roka 2019 pracoval ako Obchodný manažér v medzinárodne pôsobiacej spoločnosti so zameraním na automatizácie výrobných, montážnych a logistických procesov pre TIER1-2 ako aj OEM. Na tejto pozícii zastrešoval kompletné riadenie Obchodu v rámci divízie Factory Automation. Od roku 2023 sa posunul na pozíciu Obchodného riaditeľa so zodpovednosťou za rozvoj predaja aj v divízii Industry Automation so zameraním na Body-in-White pre OEM.

V spoločnosti Chropynska Slovakia a. s. pracuje od roku 2024 na pozícii Obchodného riaditeľa. Na tejto pozícii zastrešuje riadenie obchodu portfólia technických riešení aj v rámci novo vzniknutej Business – Unit so zameraním na E-Mobility v Trenčíne.

Aktívne komunikuje v anglickom, nemeckom, talianskom a ruskom jazyku.

Medzi hlavné úlohy Ing. Mateja Kretíka patrí rozvoj a riadenie obchodu technických riešení skupiny Chropynska, s dôrazom na rozvoj dlhodobých či jestvujúcich partnerstiev, ako aj budovanie perspektívnych a nových zákazníkov.