Chropynska sú ľudia – Kristína

Naša kolegyňa Kristína začala získavať skúsenosti v strojárskych spoločnostiach už počas štúdia. V roku 2018 začala letnou brigádou v Chropynska, z čoho sa postupom času stala práca na plný úväzok. Úspešne spojila štúdium so zamestnaním, čoho výsledkom bolo aj vypracovanie 2 diplomových prác v spoločnosti Chropynska.

Kristína – Vedúca oddelenia kvality

Prečo ste si vybrali strojárstvo ako kariérnu cestu ?

Už ako malé dieťa som mala vzťah k technike, ku ktorému ma priviedol môj otec a starý otec. Po ukončení štúdia na gymnáziu som zvažovala možnosť uplatnenia na pracovnom trhu a perspektívy do budúcnosti. Región Podpoľania považujem za svoj domov a preto som si zvolila strojárske zameranie ako najlepšiu alternatívu. Študovala som odbor Výrobná technika na Fakulte techniky Technickej univerzite vo Zvolene. Už počas štúdia som začala získavať skúsenosti v strojárskych spoločnostiach. V roku 2018 som začala letnou brigádou v Chropynska, z čoho sa postupom času stala práca na plný úväzok. V Chropynska som spojila teóriu s praxou, čoho výsledkom bolo aj vypracovanie 2 diplomových prác v našej spoločnosti.

Čo máte rada na svojej práci ?

Najradšej mám jej rôznorodosť. Chropynska dodáva zariadenia na kľúč a človek sa neustále stretáva s niečím novým. Každý projekt je unikátny a prináša so sebou nové požiadavky  na technológie, spôsoby merania, testovania, nové požiadavky zákazníkov a nové výzvy. Byť konkurencie schopný a inovatívny v tomto rýchlo sa rozvíjajúcom segmente nie je ľahká úloha. Tiež chcem vyzdvihnúť skvelý pracovný kolektív oddelenia kvality. Ako najmladší člen tímu cítim podporu svojich kolegov. Navzájom si pomáhame a odovzdáme si skúsenosti.    

Aký je pomer žien a mužov na oddelení kvality ?

Ako jediné oddelenie vo výrobe je pomer žien a mužov 50/50. Tento pomer je absolútne vyvážený a prináša rôzne uhly pohľadu na problémy, s ktorými sa na oddelení kvality  dennodenne stretávame.

Ako vyzerá váš bežný deň ?

Bežný deň v mojej práci neexistuje. Každý deň je niečím iný. Aktuálne pracujeme na implementácii nového softwarového riešenia na báze rozšírenej reality. Ten má slúžiť na kontrolu zložitých zváraných komponentov a prípadne výstupnú kontrolu kompletnosti hotových prípravkov. V mojej práci absolvujem veľa auditov od certifikačných spoločností, zákazníkov a dodávateľov. Zaoberám sa hodnotením a hľadaním nápravných opatrení z reklamačných konaní. Organizujem pravidelné porady, kde riešime problémy týkajúce sa kvality, ale aj rôznych iných oblastí. Neustále sa učím nové veci. Táto pozícia zahŕňa široké spektrum problematiky zo strojárskej a manažérskej sféry.

1665150190824 | Slavia Production Systems a.s.

Ako trávite svoj voľný čas ?

Som aktívny človek a mám neskutočné množstvo záľub. Niekedy je naozaj ťažké zladiť všetko dohromady. Najradšej trávim voľný čas s rodinou, priateľom a mojím psíkom Zarou. Spoločne sa venujeme záľubám ako je plážový volejbal, turistika, bicyklovanie, canicross alebo skijoring.

Čo by ste odkázali mladým dievčatám, ženám, ktoré uvažujú nad štúdiom techniky, alebo prácou v strojárstve ?

Určite choďte do toho! Na začiatku je nutné pripraviť si dávku trpezlivosti pri klasických predsudkoch, ale keď sa nenecháte odradiť, odmenou vám bude perspektívna a zaujímavá práca na celý život.