Známa zbrojárska spoločnosť z Talianska mieri na Slovensko

  • 11. septembra, 2023
  • Ondrej Zošiak
  • Udalosti

V spoločnosti Slavia Production Systems sme urobili ďalší krok ako dodávateľ montážnych liniek a prípravkov pre letecký priemysel.

Talianska spoločnosť Leonardo podpísala niekoľko strategických dohôd so slovenským obranným priemyslom, a to so spoločnosťami LOTN a Virtual Reality Media (VRM) v Trenčíne a Slavia Production System v Detve.

Corrado Falco, prvý podpredseda pre medzinárodný rozvoj obchodu v spoločnosti Leonardo uviedol, že chce ponúknuť Slovensku najpokrokovejšie a najefektívnejšie riešenia dostupné na trhu, ktoré budú zohľadňovať konkrétne potreby krajiny. Leonardo sa snaží presadzovať celosvetovú lokálnu spoluprácu prostredníctvom prijímania podnikateľského modelu zameraného na podporu adekvátnej synergie s miestnymi priemyselnými odvetviami prostredníctvom dlhodobého partnerstva a rozvoja hodnotového reťazca.

Firma tiež zdôraznila, že pri svojom podnikaní presadzuje zásadu maximálneho lokálneho obsahu, aby bola pripravená na spoluprácu s slovenským priemyslom.

mega creator2 | Slavia Production Systems a.s.

Slávnostný podpis zmluvy sa uskutočnil počas Medzinárodného leteckého festivalu Slovak International Air Fest – SIAF, ktorý otvorili predseda parlamentu Boris Kollár a minister obrany SR Martin Sklenár a na ktorom sa talianske vzdušné sily zúčastnili so stíhačkami F-2000 Eurofighter a Tornado, ako aj so statickou ukážkou odpaľovacieho zariadenia Samp/T. Za spoločnosť Slavia Production Systems sa zúčastnil náš generálny riaditeľ František Kudláček.

1000000908 | Slavia Production Systems a.s.

Leonardo je lídrom vo výskume a vývoji v rôznych oblastiach ako letectvo, obrana a bezpečnosť. Spoločnosť zamestnáva 51 000 pracovníkov po celom svete a pôsobí v oblastiach ako vrtuľníky, elektronika, lietadlá, kybernetika, bezpečnosť a vesmírne programy. Taktiež je kľúčovým partnerom v hlavných medzinárodných programoch, vrátane Eurofighter, GCAP a Eurodrone.

V spoločnosti Slavia Production Systems vnímame podpis tejto dohody ako veľký záväzok a tešíme sa na vzájomnú spoluprácu.