Detva behá, tak sa pridaj! za účasti Slavie

  • 12. júna, 2023
  • Ondrej Zošiak
  • Udalosti

V jasné a slnečné ráno v sobotu 20. mája sa zišla miestna komunita 160 bežcov aj nebežcov, aby oslávila zdravie a kondíciu na bežeckom podujatí Detva behá, tak sa pridaj!. Hlavným sponzorom tohto ročníka bola spoločnosť Slavia Production Systems.

Keď sa naskytla možnosť podporiť lokálne športové podujatie, s nadšením sme sa zapojili. A nielen ako hlavný sponzor. Dali sme dokopy tím 35 kolegov zo Slavia Production Systems a Chropyňskej strojírny a išli sme do toho.

Program podujatia

Bežci boli rozdelení medzi mužov a ženy, podľa dĺžky trate a tiež veku. Na výber boli 2 trasy. Hobby trať, ktorá mala dĺžku 4,5km a hlavná trať s dĺžkou 11,5km. Obidve trasy zahŕňali slušné prevýšenie, ktoré preverilo aj skúsenejších bežcov.

Toto podujatie nebolo len o behu, ale aj o príjemne strávenom čase v exteriéri. Mysleli sme aj na tých najmenších a preto podujatie odštartoval o 9:00 ráno detský beh. Tu boli tiež vytvorené kategórie rozdelené na dievčatá a chlapcov, a podľa veku na škôlkarov, prvý a druhý stupeň základných škôl.

V centre podujatia čakal na mladých účastníkov a ich rodiny interaktívny detský kútik. Tento vyhradený priestor bol navrhnutý tak, aby ponúkal širokú škálu aktivít, ktoré deti zabavili, aktivizovali a zapojili, zatiaľ čo sa ich rodičia zúčastňovali na bežeckom podujatí.

O 10:00 bolo už všetko pripravené na štart. Na trať vybehli všetci bežci spoločne, avšak v prvom stúpaní sa zoskupenie bežcov začalo rýchlo kúskovať. Po 22 minútach začali dobiehať prví bežci kratšej a po 50 minútach dlhšej trasy. Za úspech považujeme, že všetci bežci úspešne dobehli, alebo dokráčali do cieľa.

DSC 5937 | Slavia Production Systems a.s.

Zamestnanci ako aktívni účastníci

V inšpiratívnej ukážke tímovej práce a kamarátstva sa 35 jednotlivcov ochotne zapojilo do bežeckého podujatia. Obuli si bežecké topánky a obliekli si bežecké tričká vo farbách spoločnosti. S radosťou reprezentovali spoločnosť a ukázali, že sa venujú nielen svojej práci, ale aj osobnej pohode a športovým aktivitám.

Bežci boli rôznych kategórií, od skúsených bežcov až po začiatočníkov, pričom každý účastník priniesol na podujatie svoje jedinečné nadšenie. Podujatie poskytlo zamestnancom skvelú príležitosť zapojiť sa navzájom do aktivít aj mimo pracoviska, čím sa posilnil tímový duch a zdravá rovnováha medzi pracovným a súkromným životom.

s | Slavia Production Systems a.s.

Patríme medzi spoločnosti s bohatou históriu strojárstva v regióne Podpoľania a preto sme veľmi radi využili možnosť podporiť toto skvelé podujatie. Veríme, že týmto ročníkom sme odštartovali tradíciu, ktorá potrvá. Nasledujúci ročník by sme chceli vidieť na štartovacej čiare ešte viac našich kolegov a kolegýň zo Slavie a Chropyňskej. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.